Anonymous

It Costs The Quality Company $.14 Per Mile To Run Its Van. On Monday The Van Traveled 87.6 Miles. How Much Did It Cost To Run The Van That Day? Round Your Answer To The Nearest Cent.

1 Answers

Oddman Profile
Oddman answered
($0.14/mi)(87.6 mi) = $(87.6*0.14) = $12.264 ≈ $12.26

Answer Question

Anonymous